Rizika virtuální komunikace + Umělá inteligence – webinář
Cílová skupina – pedagogové ZŠ a SŠ
Realizace – 8 x 45 min.
Možnost realizace v rámci OPJAK – prostřednictvím platformy google meet
Realizace dle zadavatele.
Bližší obsah :
Tematický modul Rizika virtuální komunikace pro pedagogy se zaměřuje na rizikové jevy spojené s online prostředím, především pak na sexting a jeho rizika, rizika spojená s online seznamováním a fenomén kybergrooming, kybernetické formy agrese a kyberšikanu, aktuální trendy v oblasti rizikového chování pohledem unikátní kazuistiky apod. Modul je navržen tak, aby rozvíjel znalosti, dovednosti a postoje učitelů v této oblasti. V rámci modulu je aktivně řešena např. otázka využívání mobilních telefonů ve výuce.
Tematický modul Umělá inteligence ve vzdělávání (rizika a příležitosti) se základy tzv. generativní umělé inteligence (AI). V rámci kurzu se dozvíte: Jak funguje AI? Jak se AI učí? Jaké nástroje má učitel k dispozici? Co to je generativní umělá inteligence? Co je to GPT4 a jak funguje? Jak lze využít ChatGPT a BingChat v pedagogické praxi? Jak pomocí AI generovat grafiku a fotografie (Dall E, Stable Diffusion, Midjourney)? Základy práce v systému Midjourney. Generování zvuku a hudby pomocí AI (se zaměřením na nástroj SoundRaw). Rizika spojená s AI.
Lektor: doc. PhDr. René Szotkowski, Ph.D. – český vysokoškolský pedagog působící na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, který se orientuje na oblast rizikového chování v prostředí internetu. Ve své pedagogické i vědecko-výzkumné činnosti se zaměřuje na nebezpečné komunikační praktiky realizované v prostředí digitálních technologií, zejména pak na sexting, kybergrooming, kyberšikanu, rizika sociálních sítí apod. a dále na metodologii pedagogického výzkumu a moderní didaktickou a diagnostickou techniku. Externě spolupracuje s celou řadou veřejných i soukromých institucí (Policie ČR, Linka bezpečí, Google, Seznam.cz, O2, Vodafone, IBM a dalšími). Spolupodílí se na projektech a výzkumech realizovaných v rámci Centra prevence rizikové virtuální komunikace (Centrum PRVoK) a projektu E-Bezpečí na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Je autorem řady odborných statí zaměřených na rizikové chování dětí ve virtuálním prostředí, počítačovou kriminalitu, bezpečnostní výzkum a na možnosti moderních technických výukových prostředků ve vzdělávání.
Cena 2400,-Kč + DPH/osobu
Možnost se přihlásit přes web www.vzdelavejmese.com